Haber devamı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç Londra’da ‘Nefes Alınan Şehirler’ vizyonunu anlattı
10-12-2017

Haber

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, temasları kapsamında hemşehrileriyle kahvaltılı toplantıda buluştu.

Haber

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği UID-UK’in davetlisi olarak İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, temasları kapsamında hemşehrileriyle kahvaltılı toplantıda buluştu.
Londra’nın Edmonton bölgesindeki Hilal Restaurant’ta Pazar sabahı düzenlenen kahvaltılı toplantı, İngiltere’de ikamet eden Kahramanmaraşlılar’ın yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Avrupalı Türk Demokratlar Birliği UID-UK Başkanı Erdal Yetimova’nın takdim konuşmasıyla başlayan programda söz alan Fatih Mehmet Erkoç, göreve geldiği dönemde hayata geçirilen hizmetleri anlattı.

Haber


YENİ BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI
Başkan Erkoç, konuşmasında yapılan imar düzenlemeleri ve şehircilik konuyarına ağırlık vererek, “İmar konusunda önemli düzenlemeler yaptık. Kahramanmaraş berkezde yapılaşmada sınırlar getirdik. Artık sadece 12 kat bina yapılabilir. Eskiden yapılmış diye biz devam ettirmek istemedik. Bu faciya götürür şehirleri. Daha çok yatay mimariyi tercih ediyoruz. Yayıldığı zaman her yerin değeri artıyor.Rahat, huzurlu, mutlu ve nefes alınabilen şehirler için Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya  koyduğu  vizyonla‘Yatay Mimari’ uygulamasını sürdüreceğiz. Gökyüzünü göreceğiz. Labirent mimari yer vermeyeceğiz. Şehir merkezlerinde büyük parklar inşa ediyoruz. Londra gibi şehrin nefes alabileceği alanlara önem veriyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türk belediyeciliğine yeni bir bakış açısı getirdi. Bizleri yeni bir ufuk getirdi, hamdolsun biz de çalışıyoruz. Birkaç yıl sonra dünyanın en modern şehirleri kurulmuş olacak. Sosyal belediyecilik konusunda bir çok alanda Avrupa’yı geçtiğimizi söyleyebilirim. Kahramanmaraş’ta 110 bin göçmen muhacir var. Dünyanın hangi şehirde bu kadar muhacir var? Gaziantep’te 400 -550 bin var, Urfa da öyle. Bu bizim dünyadaki saygınlığımızı da artırmakta. Herkes bizleri bu konuda takdir etmekte.” dedi.

SİYASETE KATILIN, GÜCÜNÜZÜ GÖSTERİN
Erkoç, hemşehrilerinden UID’ye üye olarak aktif olmalarını isterken, İngiltere siyasetinde de yer almalarını isteyerek, “Yaşadığınız ülke siyasetine aktif olarak katılın. Bu ülkenin vatandaşısınız, vatandaşlık haklarınızı her alanda kullanırsanız, Türkiye’miz açısından, aziz milletimiz açısından da çok önemli. Bu ülkede aktif olduğunuzda, Türkiye ile igili sorunlarda çok katkınız olacaktır. Her biriniz busülkede, ay yıldızlı bayrağımız dalgalandıran birer gönül elçilerinisiniz. Memlekete geldiğinizde sizleri belediyemize bekleriz. Temel amaç ve gayemiz, şehrimizi ve ülkemizi daha yaşanılır hale getirmek. Bunun için çaba sarfediyoruz hep beraber. Türkiye artık güçlü ülke,bunu hep beraber daha güçlü hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

Top