BASINDA UID

Son Dakika

Son Dakika Haberler

Yemen’e Hemen Yardım

Yemen'de nüfusun yüzde 60’ı, 22 milyon insan yardıma muhtaç. Ülkede 11,3 milyon çocuk açlık, hastalık ve bombardıman tehdidi ile karşı karşıya. Savaş ve kıtlıktan kaçmak isteyenler ise mayın tarlaları, hava saldırıları ve aktif çatışma bölgelerini geçmek zorunda. Düzenlenen hava saldırılarında, 2 bin 398 çocuk öldü ve sayısız insan yaralandı. Yemende yaşanan bu zülme sessiz kalamayız. Kızılay aracılığı ile başlattığımız kampanya için Londra’da Yemen İçin Birlik Kervanı Gecesi düzenliyoruz. Yurtdışında yaşayan hayırseverlere vesile olacağımıza, hep birlikte Yemen’e yüklü bir miktar yardım göndereceğimize inanıyoruz. Yeni yıl’a girerken gökyüzünü aydınlatacak havai fişekleri bu yıl Yemen’i aydınlatsın, bu harcamayı Yemen’e ayırın. Sizleri bu yardıma destek olmaya davet ediyoruz.
Haydi YEMEN’E HEMEN YARDIM!!
Yemen İçin Birlik Kervanı Programını Kızılay öncülüğünde -MUSiAD UK.
-Batı Londra Türk Cemiyeti.
-İHH UK.
-Luton Türk Eğitim ve Kültür Merkezi.
-Güney Sahili Anadolu Kültür ve Eğitim Merkezi.
-Pekünlüler Türk Kültür Derneği.
-Leicester Diyanet Eğitim ve Kültür Derneği.
-UID UK.
Ortaklaşa gerçekleştirmektedir.
Program yemeklidir, bilet ücreti £30. Elde edilen bütün gelir Kızılay aracılığıyla Yemen’e gönderilecektir. Biletleri yukarıda isimleri geçen derneklerden temin edebilirsiniz.
Konuklar;
Kızılay Başkanı Sn. Dr. Kerem Kınık
T.C Londra Büyükelçisi Sn. Ümit Yalçın
Gazeteci Yazar Serdar Tuncer
Gazeteci Yazar Lauren Booth.


İngiltere Parlamentosunda UID UK etkinliği düzenlendi

Birleşik Krallık Parlamentosunda UID UK etkinliğini, Avrupa'da ‘sürdürülebilir istikrarı-Orta Doğu ve Türkiye'nin rolündeki dengeleri değiştirmek üzerine düzenledik. Küresel dış politikaların, özellikle Ortadoğu'daki karmaşık ve kırılgan durumu, devletlerin kutuplaşmasına neden olmaktadır. Dünya sahnesindeki güç dengeleri ve son 10 yılda ekonomik, askeri ve politik eksenlerdeki değişimlere şahit oluyoruz. Türkiye'nin AB'nin siyasi ve ekonomik geleceğinde ve Türkiye'nin Ortadoğu ile AB arasındaki stratejik önemindeki rolü nedir? (23/10/2018)


UID UK Başkanı Yetimova’dan Değişiklik Açıklaması

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği, (UETD) 20 Mayıs 2018 tarihinde Saraybosna Olimpik Spor Salonu'nda yapılan 6. Olağan Genel Kurulu’nda isim değiştirerek Uluslararası

Değişiklikle ilgili olarak UETD UK Başkanı Erdal Yetimova yaptığı açıklamada isim değişikliğinin İngiltere’de de uygulamaya konduğunu bildirdi.

Konuyla ilgili olarak Erdal Yetimova’nın yazılı açıklaması şöyle:

“20 Mayıs 2018 tarihinde Saraybosna Olimpik Spor Salonu'nda Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin (UETD) 6. Olağan Genel Kurulu Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaskanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın onur konuğu olarak katılımıyla gerçekleşti.

 Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaskanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın onur konuğu olarak katılımıyla gerçekleşti.

Bülent Bilgi delegeler tarafından genel başkan seçilerek Zafer Sırakaya'dan görevi devraldı. Bilgi 2016 2018 tarihleri arasında UETD Genel Sekreterliği görevini üstlendi. Delegeler bunun yanı sıra Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) ismininUluslararası Demokratlar Birliği (Union of International Democrats UID) olarak değiştirilmesine karar verdi ve 25 üyelik yönetim kurulunu seçti. Seçilen yönetim kurulu üyelerinin görev dağılımı ilerleyen günlerde duyurulacak.

2004 tarihinde kurulan derneğimiz yıllar boyunca diğer derneklerle işbirligi içinde Avrupalı Türklerin bulundukları ülkelerde sosyal ve kültürel alanda gelişmelerini amaçlayan faaliyetlerde bulundu. Bunun yanı sıra UETD Avrupa'da yaşayan Türklerin siyasi, idari ve ekonomik alanlara etkin katılımını saglamaya yönelik çalışmlara imza attı ve insanlarımızın yaşam düzeyinin yükselmesi için çaba gösterdi. İsim değişikliğiyle UETD'ninUID'ye evrilmesi bulunduğumuz durumun önemli bir gereksinimidir ve tüm faaliyetlerimizin sadece Avrupa'da değil tüm dünyada gerçekleşmesine yönelik önemli bir adımdır. Önümüzdeki yıllarda UID tüm dünyadaki yurtdışı Türkler ile Türkiye arasındaki köprü rolünü üstlenecektir. İlerleyen günlerde sosyal medya hesaplarımız ve web sitemiz isim değişikliği sebebiyle güncellenecektir.

UETD İngiltere bölgesi olarak bugün itibari ile UİD UK - Uluslararası Demokratlar Birliği İngiltere olarak yönetim kurulu kararı ile değiştirilmiştir. Bundan sonraki faaliyetlerimiz UİD UK adı altinda gerceklesecektir.

Saygi ile duyurulur

Erdal Yetimova

UID UK Bölge Başkanı

Yeni İletişim detaylarımız aşağıdaki gibidir:

Website:

www.uiduk.org  

Email:

info@uiduk.org

Top